Konkurs wiedzy o Francji

W sobotę 25 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyła się XII edycja konkursu wiedzy o krajach frankofońskich dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Zamościa i regionu.

Konkurs nosił tytuł „Poznajemy Francję poprzez stacje dydaktyczne” a organizatorami konkursu było II LO oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE Oddział Zamość i odbył się w w ramach trwających w II LO Zamojskich Dni Frankofonii.  Uczestnicy konkursu wykazali się nie tylko wiedzą o Francji, ale także znajomością języka francuskiego. Rozpoznawali regiony, miasta, zabytki, potrawy, sławne postacie z różnych dziedzin życia.

Wśród gimnazjalistów największą wiedzą wykazała się Natalia Stefańska z Gimnazjum Nr 5 w Zamościu, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Angelika Bzdek z II LO w Zamościu  z I Społecznego LO w Zamościu. Pozostali laureaci w kategorii szkół gimnazjalnych:

2 miejsce – Martyna Żyła– Gimnazjum w Komarowie

3 miejsce –  Zuzanna Greszta –  Gimnazjum Nr 5 w Zamościu

oraz szkół ponadgimnazjalnych:

2 miejsce – Ewa Misztal – II LO w Zamościu

3 miejsce – Laura Mikuła– I Społeczne LO w Zamościu

Nagrody dla wszystkich laureatów ufundował supermarket E.LECLERC Zamość. Każdy uczestnik konkursu otrzymał także drobny upominek od naszego sponsora.

Tego dnia wręczono także nagrody laureatom konkursu ortograficznego. Otrzymali oni słowniki, książki i inne pomoce do nauki języka francuskiego ufundowane przez wydawnictwo Hachette, Wydawnictwo Szkolne PWN oraz LektorKlett.

Zamojskie Dni Frankofonii jak co roku były świętem wszystkich miłośników języka francuskiego.