IX Konkurs Języka Angielskiego – finał

W poniedziałek, 4 lutego, rozstrzygnięty został IX Konkurs Języka Angielskiego, organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.

Do konkursu zgłosiło się ponad 800 uczniów szkół średnich z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego i lubaczowskiego. Do finału zakwalifikowało się 33 najlepszych uczestników, co podkreślił rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, który zwrócił się do finalistów – Jesteście najlepszymi z najlepszych. Miejsca w finale nikt z was nie otrzymał, tylko na nie sumiennie zapracował swoją nauką. Ten sukces to z pewnością również wynik współpracy tandemu nauczyciel-uczeń, dlatego słowa uznania należą się także waszym opiekunom. Dzięki temu możecie osiągać coraz lepsze wyniki.

Nad przebiegiem finału IX Konkursu Języka Angielskiego czuwała komisja konkursowa, której przewodniczyli: dyrektor Instytutu Humanistycznego dr Monika Rajtak i kierownik Zakładu Anglistyki PWSZ w Zamościu dr hab. Wojciech Nowicki. Dr Monika Rajtak podziękowała uczniom za udział w konkursie oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów, a także zachęcała do udziału w kolejnych edycjach konkursu – Jeśli uznaliście, że jest on wyzwaniem i coś sprawiło wam trudność, to proszę potraktujcie to jako zachętę, aby dalej się uczyć, rozwijać. Zawsze jest coś nowego do odkrycia. Następne edycje tej imprezy będą na pewno równie ciekawym wyzwaniem.

Zwycięzcą IX Konkursu Języka Angielskiego został uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie Mikołaj Janik, który otrzymał w nagrodę smartfon. Dwa kolejne miejsca zdobyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju – Kacper Kudach (II miejsce) i Gabriela Olszowy (III miejsce).

Kolejne miejsca zajęli: 4. Kacper Węgor – ZS nr 2 w Hrubieszowie, 5. Tymon Gontarz – I LO w Zamościu, 6. ex-aequo: Patryk Obszański – RCEZ w Biłgoraju i Przemysław Lewandowski – I Społecznego LO w Zamościu, 8. Karol Dominik – I LO w Zamościu, 9. Maciej Skromak – I LO w Biłgoraju, 10. Michalina Puławska – I Społecznego LO w Zamościu.