Dzień Otwarty “Mundurówki” – program

Pokazy sztuk walki, musztra, zajęcia strzeleckie, czy pokaz wyposażenia służb mundurowych i wojskowa grochówka – to tylko część atrakcji jakie przygotowało w ramach Dnia Otwartego Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość. Impreza już 24 marca.

Dzień Otwarty “Mundurówki” startuje o godzinie 10 w budynku szkoły przy ul. Sienkiewicza 22A. Współpracujące ze szkołą służby mundurowe zaprezentują swój sprzęt i wyposażenie. Zaprezentują się strzelcy wyborowi z 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu i żołnierze z 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie oraz żandarmi z Żandarmerii Wojskowej z Lublina.  Swój sprzęt oraz umiejętności zaprezentują również funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej i Służby Więziennej. Z kolei uczniowie LO CSM Zamość dadzą pokaz musztry. 

Chętni będą mogli obejrzeć pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów “mundurówki”, jak również sami będą mogli wziąć w nim udział. Ponadto odważni będą mogli spróbować swoich sił w torze przeszkód identycznym jak podczas zdawania egzaminów sprawnościowych do policji. 

Nie lada atrakcją tak dla młodzieży, jak i dla opiekunów będą zajęcia strzeleckie poprowadzone przez szkolnych instruktorów. Ponadto organizatorzy przygotowali konkursy przedmiotowe, a na koniec emocjonującego dnia na wszystkich czekać będzie wojskowa grochówka.

Więcej o Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych Zamość, o profilach kształcenia, zasadach naboru dowiesz się z Lookalnego Informatora Edukacyjnego, klikając TUTAJ.