Dołącz do Klubu Młodego Programisty – trwają zapisy na zajęcia!

Twoje dziecko i Ty macie trochę wolnego czasu w tygodniu? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty do zamojskiego Klubu Młodego Programisty. Zapiszcie się już dziś! Kolejne tury zajęć ruszają 16 i 18 marca.

Rozwija logiczne myślenie, uczy rozwiązywać skomplikowane problemy, przyda się w przyszłości, to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Co to takiego? Programowanie. Jeśli jeszcze nie spróbowaliście, macie świetną okazję.

W Zamościu uczą programowania

Zamojski Klub Młodego Programisty to jeden z 16, uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK, punktów warsztatowych. Działa od października ubiegłego roku i działać będzie jeszcze przez niemal dwa lata – do października 2020 r. To miejsce inne, niż wszystkie. Po pierwsze – organizowane tam zajęcia są całkowicie bezpłatne. Prowadzą je wykwalifikowani trenerzy. Zajęcia odbywają się w salach wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne: tablety, zestawy robotów, czy maty edukacyjne. Po drugie – jeśli chcesz, możesz towarzyszyć dziecku w trakcie pierwszych kroków z programowaniem.

Na zajęciach nie siedzimy przed komputerem i nie piszemy skomplikowanych kodów. Pokazujemy, że nauka programowania to niebanalny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeden cykl to 10 godzin zajęć. Zajęcia – skierowane do uczniów klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej – odbywają się raz w tygodniu, o tej samej porze.

Zależy nam, aby rodzice przekonali się, że by nauczyć dziecko programowania nie trzeba kupować drogich komputerów, czy skomplikowanych i kosztownych programów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Programowanie to na tym etapie przede wszystkim dobra zabawa. Zabawa, która może być pierwszym krokiem do zdobycia zawodu przyszłości. Warto spróbować – zachęca szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Cyfrowe zapisy

Jeśli Cię przekonaliśmy i chcesz zapisać dziecko na warsztaty, wejdź na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl Znajdziesz tam formularz, który musisz wypełnić i wysłać drogą elektroniczną. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą one przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

Zajmie Ci to tylko kilka minut. Uwaga! Zapisy odbywają się tylko elektronicznie za pośrednictwem strony www.klubmlodegoprogramisty.pl Nie przyjmujemy zgłoszeń e-mailowych, czy telefonicznych.

Jeśli nie uda Ci się zapisać swojego dziecka na tę turę zajęć, nie martw się, śledź naszą stronę www.klubymlodegoprogramisty.pl i profil FB: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/

Więcej informacji znajdziesz też na www.koduj.gov.pl.

Klub Młodego Programisty w Zamościu
Osiedlowy Dom Kultury (Okrąglak)
ul. Wyszyńskiego 28a
22-400 Zamość

Zajęcia odbywają się:

W poniedziałki:

Klasy 1-3: 16.30-17.30

W soboty:

Klasy 1-3: 10.00-11.00

Klasy 4-6: 11.00-12.00

Zapraszamy!