Chełm: PLL LOT nowym partnerem PWSZ


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT co umożliwi studentom zdobycie praktycznego doświadczenia a nawet zdobycie pracy w polskich liniach lotniczych.

Dzięki porozumieniu studenci specjalności Pilotaż na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, będą mogli odbywać u przewoźnika praktyki zawodowe.
Oprócz części teoretycznej i poznaniu specyfiki pracy, młodzi piloci będą mieli szansę uczestniczyć w lotach realizowanych na samolotach pasażerskich, wchodzących w skład floty PLL LOT. Ponadto LOT chce, aby absolwenci PWSZ w Chełmie, dołączyli do ich załogi, dlatego początkowy proces rekrutacji na stanowisko pilota będzie odbywał się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Wcześniej studenci będą mogli wziąć udział w specjalnych spotkaniach z pilotami PLL LOT oraz specjalistami od zasobów ludzkich, którzy pomogą odpowiednio przygotować się studentom do rekrutacji.
W ramach dodatkowych działań zarówno uczelnia jak i linie lotnicze będą realizowały także wspólne projekty, eventy, konferencje oraz kampanie, które będą miały na celu promocję lotnictwa cywilnego oraz sportów lotniczych wśród młodzieży szkolnej, a także popularyzację zawodów lotniczych wśród kobiet.