Zamość: Technik pojazdów samochodowych z „Mechanika” na V miejscu w Polsce

Podczas Finału Krajowego XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu („Mechanika”) zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nagrodzeni zostali pucharem Ministra Spraw Wewnętrznych i nagrodami rzeczowymi.

Startowały najlepsze drużyny ze wszystkich województw, z całej Polski. Zawody odbyły się 12-13 czerwca 2018 r. w Białymstoku. „Mechanik” reprezentowali: Adrian Gancarz, Łukasz Danilak i Szymon Korga z klasy 3D technik pojazdów samochodowych.
W klasyfikacji indywidualnej 4 miejsce zdobył Adrian Gancarz spośród najlepszych zawodników z całej Polski, a Szymon Korga wywalczył miejsce 8. Uczniów przygotowywał Mirosław Skóra.
Podczas turnieju uczestnicy rozwiązywali test wiedzy dotyczącej zasad ruchu drogowego, pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania i historii polskiej motoryzacji. W części praktycznej wykazali się umiejętnościami udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych, jazdą sprawnościową motorowerem po torze przeszkód i sztuką płynnej jazdy samochodem hybrydowym, z automatyczną skrzynią biegów, wyposażonym w talerz Stewarda.
Zawodnicy ZSP Nr 2 wykazali się dużą wiedzą i dużymi umiejętnościami pokonując wielu zawodników z całej Polski, którzy byli najlepsi w eliminacjach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich.